Mężczyźni też mają miesiączkę! Fakty o męskim okresieX
 Mężczyźni też mają miesiączkę! Fakty o męskim okresie
Okres, miesiączka, TE dni ? te określenia wszystkim kojarzą się tylko i wyłącznie z kobietami. Tymczasem naukowcy dowiedli, że dolegliwości będące skutkiem wahań hormonalnych dotykają też wielu mężczyzn. Za wszystko odpowiada testosteron.
Temat podjął terapeuta Jed Diamond, autor książki ?Irritable Male Syndrome?.
Jego badania wykazały, że mężczyźni także mają cykle hormonalne. Są one równie regularne, jak u kobiet.

http://viralka.pl/wp-content/uploads/2015/12/311.gif
W zależności od poziomu testosteronu w TE dni mężczyźni stają się bardziej agresywni lub drażliwi, a nawet skłonni do depresji.
http://viralka.pl/wp-content/uploads/2015/12/4.png
Stężenie hormonu męskości zmienia się u panów nawet 4 razy dziennie. Trudno jednak stwierdzić, w jaki sposób i z jaką częstotliwością.
http://viralka.pl/wp-content/uploads/2015/12/510.gif
Badania Jeda Diamonda wykazały, że ponad 25% mężczyzn doskonale rozumie uznawane do tej pory za wyłącznie kobiece symptomy, takie jak zmęczenie, drażliwość czy zwiększona wrażliwość lub wahania nastroju.
http://viralka.pl/wp-content/uploads/2015/12/617.jpg
Co ciekawe, aż 12 % mężczyzn podczas tych okresów przywiązuje większą uwagę do swojej wagi, a 5% z nich doświadcza ?skurczy menstruacyjnych?.
http://viralka.pl/wp-content/uploads/2015/12/717.jpg
Wielu panów przyznaje również, że wydaje wtedy mnóstwo pieniędzy na? jedzenie i przekąski! W ten sposób poprawiają sobie humor i zwalczają zwiększający się apetyt. Drogie panie, brzmi znajomo, prawda?
http://viralka.pl/wp-content/uploads/2015/12/87.gif
A teraz najciekawsza informacja. Okazuje się, że mężczyźni częściej narzekają na swoje objawy niż kobiety!
http://viralka.pl/wp-content/uploads/2015/12/913.jpg
Dlaczego? Po pierwsze panowie często nie mają pojęcia, co się z nimi dzieje. O ile kobieta w czasie okresu nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego skąd bierze się jej fatalne samopoczucie, o tyle mężczyzna zaczyna panikować i doszukiwać się różnych nieistniejących przyczyn.
http://viralka.pl/wp-content/uploads/2015/12/1112.gif
Drugim powodem takiej sytuacji są zdaniem badaczy różnice w progach bólu pomiędzy płciami. Udowodniono, że z tego typu dolegliwościami kobiety radzą sobie znacznie lepiej.

via: http://viralka.pl/mezczyzni-tez-maja-miesiaczke-fakty-o-meskim-okresie/
/

Komentarze

loading...